השבועיים האחרונים מזמנים לנו את העיסוק בנושא העצמאות.
אני רואה בנו מעצמה- כפרטים וכעם.

במילון מוגדרת המילה "מעצמה" כ"מדינה עצמאית גדולה בעלת השפעה". כפי שניתן לראות, המילים "מעצמה" ו"עצמי" נובעות מאותו שורש- ע.צ.מ. על מנת להיות מעצמה ובעלי עוצמה, על כל אחד מאתנו לגלות קודם כל את העצמיות שלו. תהליך זה דורש התבוננות פנימית, ותחילתו בזיהוי האופן, שבו אנו קולטים את העולם שסביבנו: האם אנו נוטים בדרך כלל לבחור לראות את ההתרחשויות שסביבנו בראיה פסימית או אופטימית ? מובן מאליו, שלכולנו יש תקופות של חולשה  ו"נפילות", וישנם אכן מצבים, שקשה בהם מאוד לשמר את האופטימיות. הסכנה היא להתרגל למצב הזה ובתודעה זו לחיות את החיים.
חשוב ביותר להיות מודעים לפרשנות, שאנו מייחסים לאירועים ולנסות לבחור בכל פעם להבליט את החיוב. עם זאת,  בחירה בפרשנות החיובית אינה מספקת. בנוסף, יש להיות מודעים  למציאות, ולחתור לשנות את מה שבעינינו ראוי לשנות. לשנות את מה שאיננו רוצים שישנה שוב ושוב, פעם אחר פעם, שנה אחר שנה.

באמצעות התבוננות פנימית ואמונה בעצמנו, נגלה את העוצמה, נוביל שינוי ונחיה כמעצמה. אנו יכולים להעצים עוצמה זו, באמצעות החלטה פשוטה שנקבל: להאיר את הדרך לאנשים שסביבנו. להחליט להתעלות מעל להתמקדות בקשיים, מעל לנטייה החברתית של "מקטרים ביחד"  ומעל לכניעה ל"לגיטימציית המדוכאים".

ביכולתנו להבליט בכל סיטואציה- אישית או עסקית- את הצדדים החיוביים והמשמחים. כשם שאורו של נר קטן אחד מסלק אפלה כבדה, כך גם טבען של אופטימיות ותקווה. אנשים זקוקים לאופטימיות בחייהם ומעריכים את מי שמביא אותה אליהם: לקוחות שמחים לקנות ולחזור לעסקים, שבהם האווירה ידידותית ושמחה, חברי צוות פועלים מתוך מוטיבציה פנימית ומוכנים לתרום יותר ומשפחות מתפקדות באופן בריא יותר. כמה "קל" "ליפול" למקום שמתקשה לחייך, שמוצף על ידי הלו"ז היומיומי הצפוף שמפורק לכל כך הרבה משימות קטנות שלעיתים מאיימות להטביע. הורים, כמה חשוב להיות אופטימיים בבית, עם הילדים, עם בני הזוג. להחזיק מול עינינו ומול עיני מי שבסביבתנו תמונה חיה של " אני מאמינה בך", "אני כבר רואה את זה קורה, אני כבר רואה אותך מצליח להגיע לשם", "חשוב איך זה יהיה כש.."- למרות האתגרים ובגללם. כמה חשוב להחזיק תמונה כזו גם של עצמנו, של השגת מטרותינו- בכל תחום (גם אם המטרה היא לחיות את החיים מתוך יותר שמחה , הרמוניה ורוגע).  בעלי עסקים, מנהלים וכל מי שסביבו אנשים (כולנו), חישבו איזה קסם יתרחש אם תאמצו גישה זו. יש להזין ולטפח כל העת את תחושת האופטימיות והשמחה.  כשנשכיל לעשות זאת, נוכל לראות בתוך זמן קצר, כי גם בשעות ה"נפילה" שלנו, כשאנו מתקשים לתמוך בעצמנו ובאחרים ולשמר את האופטימיות, האנשים בסביבתנו עוזרים לנו בכך.
עבורי, זוהי הדרך להיות מעצמה- כיחיד וכעם.

(Visited 29 times, 1 visits today)